пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

Вчимося граючись. Урок інформатики в 5 класі з елементами гри


Тема. Запуск програм на виконання. Програма «Блокнот», її призначення та робота з нею
Мета: Створити умови для ознайомлення учнів з програмою «Блокнот»; сформувати поняття про текстовий редактор та його призначення, початкові вміння і навички на­бору та редагування тексту в текстовому редакторі «Блокнот»; навчити учнів дотримуватися правил на­бору тексту.
Впливати на розвиток практичних навичок роботи з ПК, уваги, зосередженості, логічного і критичного мислення та пам’яті.
Впливати на виховання самостійності у виконанні вправ на комп’ютері.
Тин уроку: комбінований.
Обладнання: комп'ютерний клас з ОС Windows, презентація «Пазл для 5 класу», картки-завдання з текстами, картки «Правила наби­рання тексту».
ХІД УРОКУ
I.      Організаційний етап
Перевірка присутності учнів та їх готовності до уроку.
II.     Оголошення теми й мети уроку
На класній дошці заздалегідь написані у формі запи­тань тема уроку та цілі, що стоять перед учнями:
      Як називається програма, що служить для наби­рання та редагування тексту?
      Як користуватися найпростішим текстовим ре­дактором?
      Яких правил потрібно дотримуватися, набираю­чи текст?
      Що таке редагування тексту та як його здійсню­вати?
      Як зберегти результати роботи в текстовому ре­дакторі?
III.   Мотивація навчальної діяльності
-       Яке призначення блокнота, записника, що часто зустрічається серед речей у ваших портфелях?
-       Як ви вважаєте, для чого може служити програма «Блокнот»?

IV.    Актуалізація опорних знань
Учитель транслює презентацію «Пазл для 5-го класу», учні по черзі складають пазл, даючи відповіді на запитання. Вчитель фіксує правильні відповіді.


V.      Вивчення нового матеріалу
Правила набору тексту. Учні сідають за центральний стіл. Учитель роздає їм картки з правилами набору тексту та зразками. Учні по черзі зачитують правила. Разом з учителем розбирають їх.

Картка
Правила набору тексту
Набираючи текст, слід дотримуватися таких пра­вил:
1.  Робити хоча б один «пропуск» між словами.
2.    Розділовий знак не відривати від слова, за яким він стоїть (між ними не повинен стояти «про­пуск»).
3.         Після кожного розділового знака ставити «про­пуск».
4.         Після відкритих дужок або лапок відразу писа­ти текст (див. попередній абзац).
5.         Закриті дужки або лапки ставити відразу за тек­стом.
6.         До і після дефіса не ставити «пропуск» (будь-який).
7.         До і після тире ставити «пропуск» (книга — джерело знань).
8.         Для переходу на початок наступного рядка на­тискати клавішу Enter.  
Пазл допоможе вам повторити призначення деяких клавіш клавіатури. Для цього знайдіть відповіді на запитання.

Робота з програмою «Блокнот»
Учитель роздає картки-завдання з текстом тим уч­ням, які сіли за комп'ютери. Вмикає режим демонс­трації в програмі Power Point. Демонструючи на екрані монітора, вчитель дає відповіді на запитання:
      Де знаходиться програма «Блокнот»? (Шлях до програми учні записують у зошити.)
      Поради щодо редагування тексту
      Що таке редагування?
      Як зберегти результати роботи в «Блокноті»?
VI.    Виконання практичного завдання
Вчитель оголошує завдання та критерії оцінювання (1 рядок тексту — 2 бали, мінус 1 бал за кожну допу­щену помилку) та називає час виконання завдань — 10 хв.
Взаємоперевірка і взаємооцінюваиня завдань. (Учні зберігають на дискетах написане.)
Картка-завдання
До нас на урок завітали звірі з різних куточків нашої планети. Так, з нашого краю  прийшло мале Т_ _ я  та великий  Г_ _ _к.  З далекої та спекотної Африки на свято дісталася літаком велика компанія: В_ _ _ _ _ д («корабель пустелі»),       З_ _ _а (любителька чорного шоколаду та білосніжного зефіру), С_ _ _ _ с (птах-велет), Н_ _ _ _ _г (гострий ріг), Ж_ _ _ф (любитель хмарок) та С_ _ н (гора).       А з далекої Арктики на прудкому О_ _ _і примчав товстий П_ _ _ _ _н.

VIIПідбиття підсумку уроку
Усні висновки учнів щодо досягнення цілей уроку.
Оголошення вчителем остаточних оцінок та їх моти­вація.
VIII. Домашнє завдання

Вивчити правила набору тексту.

Немає коментарів:

Дописати коментар